top of page

Cooperation between
Ukraine and Quebec

Canada maintains strong trade and cultural relations with Ukraine, in which Quebec plays an important role thereto.

 

To emphasize the importance of relations with Quebec, on September 2, 2020, the Ministry of Foreign Affairs of Ukraine appointed for the first time an Honorary Consul of Ukraine in Montreal.

 

According to the last census conducted by the Government of Canada in 2016, 42,550 people of Ukrainian descent live in Quebec.

Торговельні відносини між Україною і Квебеком

Aerial from from above Montreal city center and its landmark buildings, Canada..jpg
Торговельні відносини

Квебек для України є найбільшим торговельним партнером в Канаді за обсягами як експорту, так і імпорту товарів.

У 2019 році торгівля товарами між Україною і Канадою перевершила 291 мільйон доларів, з яких більше 36% припадало на Квебек, і ці обсяги щороку зростають.

У тому ж 2019 році торгівля товарами між Україною та Квебеком перевершила 104 мільйони доларів, з них український експорт склав понад 71 мільйон доларів, а квебецький експорт – понад 33 мільйони доларів. Порівняно з 2018 роком, загальна торгівля товарами між Україною і Квебеком у 2019 році зросла майже на 26%.

 

Найбільшу частку експорту з Квебеку в Україну склала заморожена свинина, обсяги поставок якої досягли 11 мільйонів доларів. Квебек також експортував в Україну медикаменти (3,4 мільйони доларів), їжу для домашніх тварин (2,9 мільйонів доларів) та обладнання для видобувної промисловості (2,6 мільйонів доларів).

 

Найбільшу частку українського експорту до Квебеку склали яблучний сік (19,5 мільйонів доларів), діоксид титану (10 мільйонів доларів), залізо (8,8 мільйонів доларів) та лижі (3,9 мільйонів доларів).

Культурні зв’язки між Україною і Квебеком

Aerial view of Khreshchatyk, European Square and Ukrainian House in the city center of Kie
Культурні зв'язки

Україна розвиває культурні зв’язки з Квебеком, зокрема у книжковій та музичній галузях. Однак, карантинні обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, позначилися на кількості культурних обмінів між Україною та Квебеком.

 

У 2019 році Україна дебютувала на Книжковому салоні у Монреалі як країна-партнер. На українському стенді видавці з України представляли найкращі сучасні твори української літератури, а для наймолодших читачів були продемонстровані казки з використанням доповненої реальності.

 

18 травня 2021 року відбувся концерт Класичного оркестру Монреаля під назвою «Великі слов’яни». Через карантинні обмеження, в залі була обмежена кількість місць. Однак концерт був доступний як веб-трансляція, що дало змогу всім охочим ним насолодитися. Представлені твори включали увертюру до опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка. Концерт був частково спонсорований Шевченківською Фундацією та Українською Народною Касою Дежарден у Монреалі.

 

Серед цікавих елементів української культури можна зазначити День вишиванки, який щороку проводиться 22 травня. На Фейсбук-сторінці Почесного консула України в Монреалі та на Твіттер-сторінці Посольства України в Канаді можна переглянути фото свята, яке відбулося 22 травня 2021 року з дотриманням усіх карантинних обмежень.

bottom of page